Ataşehir Atatürk’ünü Andı

8.1.2020 17:14:23 GÜNDEM

10 Kasım 1938’de saat 09.05’te ebediyete intikal eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına tüm yurtta olduğu gibi Ataşehir’de de saygı ve özlemin hâkim olduğu anma töreni gerçekleşti.

Ataşehir’de düzenlenen tören Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Gerçekleşen anma töreninde birçok Ataşehirli ve çevre ilçelerden törene katılanlarla birlikte Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Garnizon Komutanı Kıdemli İkmal Albay Metin Durmuş ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye başkan yardımcıları, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, dernekler, meslek odaları ve gaziler de törene katılanlar arasındaydı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan siyasilerin ardından sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar.

Daha sonra saatler 9’u 5 geçtiğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören son buldu.

Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından  Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde Ataşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu koro ve drama gösterileri gerçekleştirildi.