Türkiye Öğretmenler Kupası’na Ataşehir Eğitim Ailesinin Başarısı Damga Vurdu!

8.1.2020 18:05:17 SPOR

Bu yıl ilki gerçekleştirilen “Türkiye Öğretmenler Kupası”na Ataşehir’in kadın öğretmenlerinden oluşan futsal ve voleybol takımlarının başarısı damga vurdu. Ataşehirli öğretmenler, voleybolda Türkiye ikincisi, futsalda Türkiye birincisi, masa tenisinde İstanbul üçüncüsü olarak Ataşehir eğitim camiasında sevinç yaşattılar. Ataşehir’in voleybol ve futsal kadın takımları bölge birinciliği elde ederek Ankara’da Türkiye final müsabakalarına katılma hakkı kazandılar. “Türkiye Öğretmenler Kupası” müsabakalarında aynı ilçeden iki farklı takım ile Türkiye derecesi elde eden tek ilçe Ataşehir oldu. 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 2023 Eğitim Vizyonu projesinin içinde yer alan ve sosyal hayatın nitelikli yaşanması ilkesiyle yola çıkan öğretmenlerin, sporda da yarının geleceklerine örnek olması amaçlanarak hazırlanan “Türkiye Öğretmenler Kupası” bu Öğretmenler Günü’nün daha anlamlı kılınmasını sağladı. 

 

Türkiye’den 15 bin öğretmenin katılım gösterdiği “Türkiye Öğretmenler Kupası” yarışmalarına Ataşehir’den de resmi ve özel okullarda çalışan öğretmenlerden oluşan takımlar katılım gösterdi.

Sıkı bir mücadelenin yaşandığı final müsabakasında Ankara takımı ile oynayan  kadın voleybol takımı Türkiye ikinciliği, Antalya takımı ile oynayan kadın futsal takımı Türkiye birinciliği elde etti. 

 

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ertuğrul Bilican elde edilen başarılar için şunları söyledi: “Organizasyon komitesinde yer alan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül’e, okul Müdürü Hüseyin Erden Özaslan’a, Beden Eğitimi İlçe Koordinatörü Bülent Karayaka’ya, Turnuva Koordinatörü Lisan Yıldırım Akat’a, Voleybol Takım Antrenörü Atilla Atasoy’a ve Futsal Takım Antrenörü Fatih Kılıçarslan’a teşekkür ederim. Tüm takımlarda yer alan ve son ana kadar mücadele veren öğretmen arkadaşlarımıza takdirlerimi sunarım. Bizlere desteklerini esirgemeyen Ataşehir Kaymakamımız Sayın İsmail Hakkı Ertaş’a, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’ya ve Bilfen Eğitim Kurumları’na katkılarından dolayı minnettarlığımızı ve teşekkürlerimizi sunarım.”

 

KADIN ÖĞRETMEN FUTSAL TAKIMI

 

1. SEMİRE ŞIK

2. EMİNE BARDAKÇI

3. LİSAN YILDIRIM AKAT

4. ÖZGE DOĞRUÖZ

5. YAĞMUR URAZ

6. LEYLA KEMERKAYA

7. TUĞÇE ÇEBİ

8. SİNEM ÖZDEMİR

9. SEMİNE DEVECİ

10. CANAN FÜMEN

 

KADIN ÖĞRETMEN VOLEYBOL TAKIMI

 

1. PINAR EKİNCİ

2. SEVDA ÖVÜÇ

3. ÖZNUR MIZRAK

4. DİLA ATIL

5. SİBEL ŞEN

6. BELMA ÇEPEL

7. SEREN ÖZGE ORUÇ

8. DİLEK ÇINAR

9. SONGÜL ŞEN

10. BURCU BİLGE KESKİN

11. BURÇAK ÇUBUKÇUOĞLU

12. NURCAN ÖZEV

13. GİZEM ÖZTAŞ

14. MERAL ÇETİNKAYA

15. DENİZ CENGİZ

 

KADIN ÖĞRETMEN MASA TENİSİ TAKIMI

 

1. RESMİYE HACISALİHOĞLU

2. SELMA PEHLİVAN

3. NESLİHAN DALGIN